#CIRCULAR CITRON 23

To nejlepší z citronů, co by se jinak vyhodilo. Ideální letní drink do sklenice plné ledu.

Dostupnost Skladem (>5 ks)
Možnosti doručení
800 CZK 661,16 CZK bez DPH
#CIRCULAR CITRON 23

Tohle je to nejlepší z citrusů. Je to celkem paradox, protože to takhle vypadá, že to nejlepší by se vyhodilo. Ale ono to tak doopravdy je. 

Když děláme gin, oloupeme z citronů jenom tu nejsvrchnější kůru. Ta má v sobě spoustu olejů a vosků, je nebesky aromatická, ale hlavně není hořká. Oloupaný citron rozřízneme a vymačkáme. Šťávu si zamrazíme na dokyselování vermutů a likérů, ale co s tím zbytkem? Ten zbytek se jmenuje albedo a my si ho naložíme do lihu. Na rok.

Část albeda dostáváme z plzeňské pizzerie Da Pietro. Tam si totiž vozí bio citrony z Itálie, ze kterých dělají citronády, ale slupky se jim nechce vyhazovat. Jestli je prý nechceme. Chtěli jsme.

A pak nám zavolala děvčata z fakulty subtropického zemědělství na ČZU. Potřebovali prořezat ve skleníku citrusy, protože mu už jim málem proráží střechu. Listy limet umí pustit neskutečný aroma, takže zbývalo už přidat jenom med. My? My už jsme to jenom smíchali.

#CIRCULAR CITRON je multidimenzionální drink. To znamená, že má všechny rozměry chutě. Sladkost, kyselost a hořkost zároveň, jemnou navinulost i lehce natrpklou svíravost. Nalejte si ho do sklenice s ledem a sedněte si na terasu. Budete mít boho neboli hygge.

 

Alkohol: 30,3%

Doplňkové parametry

Kategorie: CIRCULÁRNÍ DESTILÁTY
Objem: 500 ml
Alkohol: 30,3%