O nás

Jsme LANDCRAFT

Na konci našeho snažení je malý lihovar, ale nejsme jenom dva kluci s kotlem. Pěstujeme si vlastní byliny a celý rok provázíme ovoce na jeho cestě od pupenu přes květ až k plodu. Zajímá nás příroda a krajina jako celek. Nehoníme se za co nejlepší slivovicí nebo meruňkovicí. Naším cílem je dostat do láhve krajinu a její bohatství. Baví nás principy cirkulární ekonomiky, takže často cíleně pracujeme s tím, co jiní vyhodí. Ať jsou to stáčky z cidrérií nebo pomerančové slupky. Pokud pořád ještě nevíte, musíte to prostě ochutnat.

Vnímáme krajinu jako celek

Staráme se o sady se starými odrůdami jabloní, ořešáků a višní. Když vysazujeme sady nové, stavíme je na vysokokmenech takových odrůd, které nepotřebují chemické ošetření. V sadech máme vlastní včelstva, která nám stromy opylují, a jejichž med pak dál využíváme při výrobě likérů. Hodně času trávíme na mezích a loukách. Sbíráme trnky, šípky, špendlíky a další divoké ovoce.

bylinná lékárna 

Pěstujeme pelyňky, mátu, meduňku, yzop a spoustu dalších bylin. Když vyrábíme likéry, používáme jenom ovoce, byliny, med a destilát. Nikdy nepracujeme s umělými aromaty ani barvivy. Spolupracujeme s malými naturálními vinaři a cideristy – z jejich základu vyrábíme vermuty. Spolupracujeme s malými pivovary – z jejich surovin vyrábíme whisky.

chemie

Baví nás chemie. Bohové ji učinili principem evoluce, ba přímo osou života. My jen v tichosti žasneme nad genialitou přírody, která z nejjednoduších stavebnic vyskládala všechno živé. Zrození, růst, ten nejjednodušší pohyb, barvy, vůně, sex, energie, paměť, myšlení, i tahle slova... za vším stojí tanec molekul a my jsme fascinováni už jen tím, že to můžeme všemi smysly vnímat, že je nám dovoleno trochu nahlížet pod pokličku té božské kuchyně stvoření. Trochu jsme se učili, ale stejně nevíme, proč se v sudech dějí zázraky, které mění naše neumělé pokusy v nepopsatelně komplexní vůně. Tohle přichází jako odměna, bonus a nám nezbývá než se tiše sklonit a poděkovat za chemii.

Děláme malé šarže

Máme malý provoz. Od většiny našich výrobků vzniká jen jeden sud. Sud má 225 litrů, takže asi 450 láhví. Většina produktů se neopakuje. U limitovanách šarží používáme etikety z ručně vyráběného papíru, každá láhev má svoje číslo. Upřednostňujeme stálé zákazníky, to jsou ti, kteří mají předplaceno všechno, co za rok uděláme. 

.