CASK No. 32

CASK No. 32→56 
 
Landcraft jsme budovali s tím, že budeme zachraňovat jablka. Soustřeďovali jsme se na sady ve středních Čechách, které ležely ladem a plánovali jsme jablečnou brandy ukládat na pár let do dubových sudů. Příroda tomu chtěla, že jeden rok zmrzly jabloně v květu a z úrody nebylo nic. Zajeli jsme proto do Vinohradského pivovaru a poprosili kluky, aby nám zkusili uvařit sladinu. Zkvasili jsme ji, vypálili, dali do sudu a bylo do super.
 

whisky_cask_c032

Tahle whisky byla tenkrát jenom pro nás. Bylo jí sotva padesát litrů a to jsme nadšeně vypili. Když jsme se pak ale rozhodovali, kde si necháme dělat surovinu na náš první oficiální sud, byly Vinohrady jasná volba. Zatraceně dobrá volba. Sladiny byly dva kubíky a vypálili jsme je v prvních dnech roku 2020. Newmake šel do nového sudu z kavkazského dubu se silnějším vypálením. 
 
whisky_cask_c032_1
 
V sudu musí whisky ze zákona zrát minimálně tři roky. My jsme si řekli, že po těch třech letech dřevo vyměníme a dáme ho do sudu po variaci na portské. Jestli v tom prvním sudu získá karamelovou hloubku a noblesu, tak v tom druhém pak finesu a jemnost, kterou umí dodat právě kořenité víno. (edit: k přetočení do sudu 56 došlo v listopadu 2022)
 
Tenhle sud budeme lahvovat na počátku roku 2024. (edit: to se ještě uvidí) Bude to naše první whisky vůbec, předjímka věcí budoucích a náhled do toho, co tu máme za krásy. Vám, co nám věříte, ho chceme nabídnout předem. V první emisi je padesát láhví. Láhev má půl litru. Sud má celkem 220 litrů, takže další láhve budeme asi pouštět později, nikdy jich ale nebude víc než 400. Pokud vás zajímá, kdy a jak budeme vypouštět další emise, kolik budou stát a tak dále, projděte si naše FAQ.
Stránka 1 z 1 - 2 položek celkem
whisky c032
Doprava zdarma
od 1 157,02 CZK bez DPH
od 1 400 CZK
LCSW_C032B012_R
whisky c032 etiketa
Doprava zdarma
CASK No. 32 - odprodej láhve
Chci prodat svou láhev (1 ks)
37,19 CZK bez DPH
45 CZK
LCSW_C032B001_A