#CIRCULAR CITRON

To nejlepší z citronů, co by se jinak vyhodilo. Ideální letní drink do sklenice plné ledu.

Položka byla vyprodána…
Dostupnost Vyprodáno
Možnosti doručení
900 CZK 743,80 CZK bez DPH
#CIRCULAR CITRON

Tohle je to nejlepší z citrusů. Je to celkem paradox, protože to takhle vypadá, že to nejlepší by se vyhodilo. Ale ono to tak doopravdy je. 

Citrony v bio kvalitě bereme od pana Jiřího Olšáka z ChuťSicílie. Když pak děláme gin, oloupeme z nich jenom tu nejsvrchnější kůru. Ta má v sobě spoustu olejů a vosků, je nebesky aromatická, ale hlavně není hořká. Oloupaný citron rozřízneme a vymačkáme. Šťávu si zamrazíme na dokyselování vermutů a likérů, ale co s tím zbytkem? Ten zbytek se jmenuje albedo a my si ho naložíme do lihu. Na rok.

Pak nám zavolá Ondra Marek z plzeňské pizzerie Da Pietro. Že si vozí bio citrony z Itálie, ze kterých dělají citronády, ale slupky se jim nechtělo vyhazovat. Jestli je prý nechceme. Chtěli jsme.

A pak přijde Vítek Janouš z PersonalGreen, že by potřeboval prořezat ve skleníku limetku, protože mu už málem proráží střechu. Listy limet umí pustit neskutečný aroma, takže zbývalo už přidat jenom med. My? My už jsme to jenom smíchali.

#CIRCULAR CITRON je multidimenzionální drink. To znamená, že má všechny rozměry chutě. Sladkost, kyselost a hořkost zároveň, jemnou navinulost i lehce natrpklou svíravost. Nalejte si ho do sklenice s ledem a sedněte si na terasu. Budete mít boho neboli hygge.

Doplňkové parametry

Kategorie: Historie
Objem: 500 ml
Alkohol: 37,2%
Položka byla vyprodána…