#CIRCULAR ORANGE 23

Esence pomerančů, která vzniká z bio slupek těch nejlepších sicilských pomerančů.

Dostupnost Skladem (>5 ks)
Možnosti doručení
800 CZK 661,16 CZK bez DPH
#CIRCULAR ORANGE 23

Cirkulární pomeranč děláme stále, ale každý sud se může drobně lišit. Tahle šarže je krásná a tak pomerančová, jak to jenom jde. Určitě ji vyzkoušejte. Narozdíl třeba od Triple Secu nebo Grand Marnieru není tak sladký, takže se dobře hodí do sušších koktejlů. Přesto má svoji medovost, takže se dá pít neat, ale hlavně má úžasný, hutný a olejnatý tělo, který se parádně vyjímá třeba v negroni.

Jsme hrdí na to, že víme přesně, odkud tyhle pomeranče jsou. Vypěstovali bratři Salvatore a Guido Virzi – každý má šest hektarů v bioprodukci přímo pod Etnou. Sady citrusů se tu táhnou od Katánie až k Syrakusám; náramně jim totiž svědčí zdejší vulkanická půda, stejně jako střídání horkých dnů a chladných nocí. A když přiletíte v květnu na Sicílii, je vůně jejich květů to první, co vás praští přes nos už při výstupu z letadla.

Pan Olšák z nich v Praze udělá čerstvý džus a slupky, které by jinak vyhodil, si bereme my. Necháme je tři měsíce extrahovat ve velejemném lihu a pak je víc než dvanáct hodin pomaličku destilujeme. Hotový destilát si pak rok poležel v sudu, kde se krásně rozležel. Pak už jsme jen přidali trochu medu, badyán a Kampotský pepř. 

Tohle je cirkulární ekonomika v praxi. Bereme si to, co ostatní vyhodí a děláme z toho drink, který uspokojuje naše mlsné jazýčky. Totiž ty vaše.

Recept na míchaný nápoj

 

Obsah: 500ml

Alkohol: 39.1%

Doplňkové parametry

Kategorie: CIRCULÁRNÍ DESTILÁTY
Objem: 500 ml
Alkohol: 39,1%