DRUID - stezkou hledačů

Druhý díl etudy na téma molekulární adaptace bylin na náš terroir, taková žernosecko - turská báseň o posvátných botanicals našich předků.

Dostupnost Skladem (>5 ks)
Možnosti doručení
800 CZK 661,16 CZK bez DPH
DRUID - stezkou hledačů

Křesťanské kláštery začaly v našich zemích vznikat ještě před rokem 1000. Vnesly do našeho prostoru novou víru a byla z nich učiněna centra vzdělanosti a základny vědomostí o přírodním světě. Pravidla pěstování bylin, která pro kláštery nechal sepsat už Karel Veliký v devátém století, vycházela hlavně z praxe a reality Středomoří.  

Jenže tady lidé žili už tisíce let předtím a řídili se mnohem staršími pravidly, těmi přírodními. Na rozdíl od těch středomořských se byliny našeho mírného pásma adaptovaly na přežití zim, naučily se jarnímu zázraku znovuprobuzení a evoluce je naučila ukládat ty klíčové látky do kořenů. Mateřídouška, vřes, šalvěj, dubová kůra, líska, ořech, jejich účinkům porozuměli slovanští a germánští léčitelé, i keltští druidové. A právě jejich poznáním je inspirován tenhle vermut.  

Víno pochází z hroznů vinařství Porta Bohemica. Náš kamarád Aleš Svatoš se tam dotýká půdy a révy se stejně tichou úctou a obdivem, jako to dělali naši dávní předkové. 

 Objem: 500ml

Alkohol: 20,3%

Doplňkové parametry

Kategorie: VERMUTY
Objem: 500 ml
Alkohol: 20,3%