DRUID

bitter & semi-dry vermouth

Položka byla vyprodána…
Dostupnost Vyprodáno
Možnosti doručení
600 CZK 495,87 CZK bez DPH
DRUID
DRUID je cesta. Je prvním ohlédnutím za našimi vlastními kořeny. Když k nám kdysi proudili Keltové, přicházeli krajinou dnešních Žernosek, Branou Čech, Portou Bohemica. Druidové, kteří objevovali a zároveň střežili nesčetná tajemství přírody, dobře věděli, že vše podstatné jim tu leží na dosah ruky.
Dneska tady vinaří Aleš Svatoš a svoje vína dělá se stejnými přírodními principy. Tuhle millerku nechal vyzrát na kvasnicích, až získala plné tělo a svěží kyselinu. O další část příběhu se postaraly lokální byliny. Jemnou vůni vnáší květy heřmánku, řimbaby, vřesu a šalvěje. Středové tóny do chutě přidává borůvková a malinová nať. Dochuť mají na svědomí hořčiny z pelyňku, dubové kůry, voňavého puškvorce a překvapivě komplexního kořene rebarbory. DRUID obsahuje i další posvátné byliny Keltů. Zrály společně s vínem v do sudu po portském, aby nám připomněly jejich svět.
Šarže má 274 litrů, což je 548 láhví. Každá má svoje číslo.
Etiketa je z ručního papíru a jsou do ni zapracovány stejné byliny, jako jsou uvnitř láhve. Vyrobila ji rukodělná papírna Papyrea, která stojí na úpatí Ještědu.

Doplňkové parametry

Kategorie: Historie
Výrobce: Land Craft Spirits
Objem: 500 ml
Lahvováno: 26. srpna 2020
Alkohol: 15,5%
Položka byla vyprodána…