HVALA, GARGURE 100ML

Gin z bylin, které jsme sesbírali na ostrově Hvar.

Dostupnost Skladem (>5 ks)
Možnosti doručení
180 CZK 148,76 CZK bez DPH
HVALA, GARGURE 100ML

Mnoho ostrovů je v Jadranu, ale jeden z nich prý je nejčastěji zalitý sluncem. Jmenuje se Hvar a už když na něm přistanete, cítíte omamnou vůni bylin. Tady by se dal udělat gin, říkali jsme si. Jalovčinky dozrávají v háji pár metrů od domu, rozmarýn lemuje celou pěšinu k moři a na útesech roste crithmum maritimum - mořský fenykl, na který stříká sůl z příboje. V zahradách bují santolina a helichrysum, které hladí větvičky olivovníků. 

 

Co gin! Tady by nebylo vůbec špatný postavit další lihovar! Posvětit ho vínem přetvořeným na boží vermuty, bylinama na fenomenální gin nebo absinth. Pustit se do likérů z místního medu a geniálních šťáviček, nad kterejma tančej místní berušky.

 

Lihovar jsme tam zatím nepostavili. Respektive jsme ve fázi snů. Ale byliny na tenhle gin jsme tam nasbírali letos v červnu. V přestávkách mezi plachtěním a žraním místních dobrot, návštěvama vinařů a hledáním míst, kde by se to celý začalo dát stavět. Něco, co by se jmenovalo ISLANDCRAFT. Pokud to někdy vznikne, tohle bude ta první vlaštovka. 

Doplňkové parametry

Kategorie: MINIATURY
Objem: 500ml
Alkohol: 43%