MANGOCITRA

Sudově zralá pálenka ze silně chmelené IPA od pivovaru Sibeeria, navoněná mangovým pyré. 

Dostupnost Skladem (>5 ks)
Možnosti doručení
1 000 CZK 826,45 CZK bez DPH
MANGOCITRA
ALX 8911 FINAL
Limitované série

Když začal Covid, nikdo přesně nevěděl, jak dlouho zůstanou hospody pod zámkem. Jen málokterý craftový pivovar měl tehdy vlastní lahvovací nebo plechovkovací linku. Bylo jaro 2020 a piva plné tanky. Občas někoho napadlo nám zavolat, jestli bychom to nezužitkovali. 

Nebyly to moc veselé případy. Klasická pivovice není nic moc atraktivního ani chuťově, ani marketingově. I tak u nás ale skončilo třeba několik kubíků jedenáctky z Vinohrad. Vinohradská jedenáctka znělo trochu jako Klapzubova jedenáctka, takže jsme částečně ze soucitu kývli. A hele, skoro po třech letech v sudu je to docela pěkný, ale určitě to chce ještě pár roků klidu. Jsou tu ale daleko lepší špeky.  

Zavolali nám třeba kluci ze Sibeerie. Měli něco hodně zvláštního. To pivo se jmenovalo Mangocitra, byl to silný ALE s obrovskou náloží manga, za studena chmelený na nádhernou aromatiku. Když něco takového vydestilujete, dáte do sudu a dopřejete tomu trochu času, stane se hrozně zvláštní věc. Vznikne pálenka, ze které voní slad, je plná exotických chmelů, a snoubí se v ní ovocitost i dřevo.

Vytočili jsme ji část ze sudu a navoněli mangovým pyré. To jí dodalo další rozměry nasládlosti a šťavnatosti. A takovou vánoční náladu. Jasně, její voltáž vás zahřeje. Ale ještě víc vás možná bude hřát pocit, že jste zachránili co mělo původně skončit v nenávratnu.

 

Obsah: 500 ml

Alkohol: 41%

Doplňkové parametry

Kategorie: DALŠÍ DESTILÁTY
Objem: 500 ml
Alkohol: 41%