BŘEZINKA

Bezový likér, stvořený z bezového sirupu

Dostupnost Skladem (>5 ks)
Možnosti doručení
800 CZK 661,16 CZK bez DPH
BŘEZINKA

Když dáte dohromady bezinku a březovou mízu, nemůže vzniknout nic jiného, než Březinka. Ultimátní GIRL POWER drink, který se zamýšlí nad tím, jestli je bezinka plevel rostoucí všude kolem, nebo snad královnou mezi rostlinami s nepřebernými blahodárnými účinky. My už asi máme jasno. Ne nadarmo se říká: Před heřmánkem smekni, před bezinkou klekni. 

 

Dají se z ní využít nejen plody a květy, ale i listy, kůra nebo kořen. Dnešní věda rozkrývá to, co si naše prabáby předávaly od nepaměti. Že totiž tahle nenápadná a všudepřítomná rostlina, Sambucus nigra, umí pravé zázraky.

Janu bezový květ fascinuje od začátku. Řekla si, že vyzkouší, co všechno se s ním dá provést. Z jedné části čerstvých květů připravila výluh, další várku zpracovala jemnou průtahovou destilací. Podařilo se tak zachytit maximum z onoho tak známého, jemného aromatu. Víte, že bezinka obsahu několik stejných vonných látek jakými se chlubí růže?

K tomu se nám ozvala kamarádka, Foodpionýrka Anička Grosmanová, že jí zbylo pár soudků bezového sirupu, který by se jí mohl rozkvasit. Soudky jsme přivezli a během zimy je nechali zfermentovat. Kvas jsme vypálili a přidali ho k prvním dvěma podílům. Aby pak celá ta aromatická skládačka rozkvetla do krásy, bylo třeba výsledek naředit. A protože to bylo brzy na jaře, kdy první míza probouzí stromy, řekli jsme si, že vyzkoušíme břízu. Kamarád Honza Klimeš z Euforie ji každý rok sbírá od konce února. Přijeli jsme k němu právě včas, první litry bývají nejsilnější. I když se to nezdá, míza je plná nejen živin, ale i spousty dalších látek, které dokáží do spícího dřeva každé jaro vnést nový plný život. Ty největší zázraky dokáže příroda dělat pomocí úplně nenápadných nástrojů. Elegantně, jemně, voňavě. A právě taková chce být i Březinka.

PS: Březinka se nejlíp pije s tonikem!

 

Obsah: 500ml

Alkohol: 31,6%

Doplňkové parametry

Kategorie: LIKÉRY
Objem: 500 ml
Alkohol: 31,6%